Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm w cenie od 1000 do 1200 zł – grudzień 2012

Dzisiaj prezentujemy ranking zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm, a więc tych przeznaczonych do większych kuchni oraz rodzin z dziećmi. W rankingu wzięliśmy pod uwagę zmywarki dostępne w sklepach internetowych, których ceny wahają się od 1000 do 1200 zł. Zobaczcie jaką dobrą zmywarkę można kupić w takiej cenie.

1. Siemens SE 25E865EU

Siemens SE25E865EU to wolnostojąca zmywarka w kolorze stalowym, która w sklepach pojawiła się około 2 lata temu, a więc nie jest nowością na naszym rynku. Jest to jeden z tańszych modeli niemieckiej firmy Bosch, który zebrał bardzo pochlebne recenzje użytkowników. Zmywarka nie szczyci się rewelacyjnymi parametrami technicznymi – pracuje w przeciętnej obecnie (ale przyzwoitej) klasie energetycznej A+, mieści 12 kompletów naczyń, posiada niezbyt dużą ilość programów (jednak wystarczającą dla przeciętnego użytkownika). Jest także stosunkowo hałaśliwa na tle innych prezentowanych tu urządzeń. Największymi zaletami zmywarki Siemens SE25E865EU są niemiecka sprawdzona marka Siemens (w Polsce bardzo ceniona) oraz modny kolor stalowy (za który zazwyczaj musimy nieco dopłacić w porównaniu do białych zmywarek).

2. Beko DFN 6838

Na drugim miejscu w naszym rankingu zmywarek wolnostojących znalazło się urządzenie Beko DFN 6838. Podstawowym atutem tej zmywarki przemawiającym za jej zakupem jest obecnie trwająca promocja firmy Beko, dzięki której otrzymujemy 5-letnią gwarancję na urządzenie. Aktualnie chyba żadna inna firma produkująca zmywarki nie udziela 5-letniej gwarancji na całe urządzenie. Zmywarka DFN6838 nie jest nowością na polskim rynku. Pracuje jednak w dobrej klasie energetycznej A+, mieści w środku aż 13 kompletów naczyń i zużywa niewiele wody. Jest także bardzo cicha i oferuje aż 8 programów zmywania, co jest bardzo dobrym wynikiem w tej klasie cenowej.

3. Beko DFN 6833 S

Trzecie miejsce również należy do modelu firmy Beko – DFN 6833S. Ta zmywarka również jest objęta promocją producenta, dzięki której otrzymamy 5-letnią gwarancję. Model ten jest bardzo podobny do poprzedniego, chociaż na rynku pojawił się kilka miesięcy później. Jest tak samo cicha, posiada również 8 programów zmywania i taką samą pojemność. Różni się natomiast kolorem – model DFN 6833 S jest koloru srebrnego.

4. Siemens SN 25D800EU

Czwarte miejsce zajęła zmywarka Siemens SN25D800EU. Model ten to nowość tej niemieckiej firmy – w sprzedaży pojawiła się pod koniec 2012 roku. Dzięki temu zmywarka ma bardzo nowoczesny wygląd i na pewno będzie się dobrze prezentowała w nowej kuchni. Parametry zmywarki nie są nadzwyczajne – w jednym cyklu umyjemy 12 kompletów naczyń, hałas przy tym będzie przeciętny, zużyjemy także średnią ilość wody. Plusem oczywiście jest to, że za niecałe 1200 zł kupujemy nowoczesną zmywarkę sprawdzonej firmy.

5. Siemens SE 24N861EU

Piąte miejsce również przypadło zmywarce firmy Siemens. W tym przypadku mowa jest o modelu SE24N861EU. Jest to najtańsza z prezentowanych tutaj zmywarek Siemensa, która jest dostępna w sprzedaży od 2011 roku. W sklepie internetowym kupimy ją za ok 1100 zł. Mamy tu do czynienia z niezawodną marką Siemens, ale zmywarka nie jest pozbawiona wad – do wyboru dostajemy jedynie 4 programy zmywania, a podczas pracy możemy się spodziewać słyszalnego hałasu.

6. Bosch SGS 53E18EU

Na 6 miejscu znalazła się zmywarka Bosch SGS53E18EU. Zmywarka jest ciągle popularna, pomimo tego, że do sklepów trafiła 4 lata temu. W związku z tym nie mamy co liczyć na wyświetlacz ułatwiający sterowanie, zmywarka jest głośna i nie jest zbyt oszczędna – zużyje więcej wody i prądu niż produkowane współcześnie urządzenia. Z drugiej strony sprawdzona i prosta konstrukcja jest gwarantem niezawodności i dobrej dostępności części zamiennych.

7. Electrolux ESF 65040 X

Siódme miejsce zajęła zmywarka Electroluxa – model ESF 65040X. Wady i zalety są bardzo podobne jak w przypadku zmywarki Boscha. Model ten został zaprojektowany kilka lat temu i nie jest zbyt oszczędny, dosyć głośny, a do dyspozycji mamy jedynie 5 programów zmywania.

Szczegółowe porównanie zmywarek i ich parametrów oraz opinie znajdziecie tutaj: zmywarki 60 cm do 1200 zł

1 komentarz do “Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm w cenie od 1000 do 1200 zł – grudzień 2012

  1. nika

    Polecam zmywarkę Beko DFN6838 – to jedyna firma, która daje na swoje (przynajmniej niektóre) urządzenia 5 lat gwarancji. Możecie sobie mówić, że Bosch i Siemens to są najlepsze firmy, ale jeśli tak jest, to dlaczego na swoje produkty dają jedynie 2 lata gwarancji, co im zależy? Beko na pewno nie jest tak bardzo popularne, ale moim zdaniem sprzęt robi bardzo dobry.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.