Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm w cenie od 1000 do 1200 zł – grudzień 2012

Zapraszamy do naszego pierwszego rankingu zmywarek. W dniu dzisiejszym prezentujemy ranking zmywarek wolnostojących o szerokości 45 cm (a więc tych mniejszych, kompaktowych), których cena w sklepach internetowych waha się pomiędzy 1000 a 1200 zł. Są to urządzenia niezbyt drogie, dostępne dla przeciętnego konsumenta, a jednocześnie bardzo popularne na polskim rynku. Zapraszamy do rankingu podsumowującego grudzień 2012 roku. Które zmywarki najchętniej wybierali konsumenci?

1. Beko DSFS 6831
Pierwsze miejsce zajęła zmywarka firmy Beko – model DSFS6831. To jedna z nowości firmy Beko, wprowadzona do sprzedaży pod koniec 2012 roku. Zmywarka ta jest objęta aktualnie promocją firmy Beko, która (po zarejestrowaniu produktu) daje na urządzenie 5 lat gwarancji. Zapewne stąd tak duża popularność tego modelu. Zmywarka jest koloru białego, ale w sprzedaży jest również dostępny model Inox (Beko DSFS 6831 X) w nieco wyższej cenie. Urządzenie pracuje w klasie energetycznej A++, a więc jest oszczędne, natomiast w środku (pomimo niewielkich rozmiarów) zmieścimy 10 kompletów naczyń. Zmywarka jest także cicha w swojej klasie.

2. Bosch SPS 40E28EU
Drugie miejsce przypadło niemieckiej firmie – modelowi Bosch SPS 40E28 EU. Tutaj płacimy głównie za markę, bo zmywarka (jeśli chodzi o dostępność funkcji) jest dużo uboższa od opisywanej wyżej firmy Beko. Mamy tu do dyspozycji jedynie 4 programy zmywania, w środku zmieścimy 9 kompletów naczyń. Bosch SPS 40E28EU pracuje także w nieco gorszej klasie energetycznej A+. Jest to również nieco starsze urządzenie, bo w sprzedaży pojawiło się około rok temu. Zmywarka jest także nieco głośniejsza od Beko. Należy też pamiętać, że od Boscha dostajemy standardową 2-letnią gwarancję i dodatkową 10-letnią gwarancję na ochronę wnętrza zmywarki przed rdzą.

3. Bosch SPS 50E12EU
Trzecie miejsce również zajmuje firma Bosch z modelem SPS 50E12EU. Model ten jest bardzo podobny do SPS 40E28EU. Za cenę kilkadziesiąt złotych wyższą otrzymujemy zmywarkę wyposażoną w 1 więcej program zmywania. Pozostałe parametry są w zasadzie takie same. Również w przypadku tej zmywarki możemy liczyć na promocję od firmy Bosch w postaci 10-letniej gwarancji na ochronę wnętrza zmywarki przed rdzą. Model ten, podobnie jak poprzedni, do sprzedaży trafił około rok temu.

4. Whirlpool ADP 974 A+ IX
Na czwartym miejscu znalazła się firma Whirlpool z modelem ADP 974 A+ IX. To nowość tej firmy. Opisywany tu model to wersja w kolorze Inox, ale na rynku jest również dostępny ten sam model w wersji białej (kilkadziesiąt złotych tańszy) – ADP 974 A+ WH. Zmywarka wyposażona jest w nowoczesny wyświetlacz i przyciski ułatwiające sterowanie. Do środka zmieścimy 9 kompletów naczyń. Pomimo tego, że jest to produkt nowy, zmywarka ADP 974 pracuje w klasie energetycznej A+ (co w dzisiejszych czasach nie jest najlepszym wynikiem). Minusem zmywarki jest hałas – jest ona głośniejsza od wyżej opisywanych modeli.

5. Electrolux ESF 45030 W
Kolejne miejsce przypadło Electroluxowi. Ta firma zdobywa coraz to większą popularność w branży AGD i generalnie jest chwalona za swoje produkty. Na piątym miejscu naszego rankingu zmywarek znalazł się model ESF45030W. Jest to model bardzo udany, chwalony przez użytkowników, jednak należy brać pod uwagę, że w sprzedaży pojawił się już około 4 lata temu i zdążył się już nieco zestarzeć. Charakteryzuje się słabą klasą energetyczną A, jest dosyć hałaśliwy i zużywa więcej wody niż pozostałe opisywane tu zmywarki. Jeśli jednak ktoś chce kupić sprawdzoną konstrukcję, to jest to zmywarka dla niego.

Porównanie parametrów technicznych, dodatkowe opinie i aktualne ceny opisywanych tu zmywarek możecie sprawdzić w porównywarce Skąpiec pod tym adresem: porównanie zmywarek wolnostojących 45 cm

 

1 myśl w temacie “Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm w cenie od 1000 do 1200 zł – grudzień 2012

  1. paweł

    Według mnie najlepsza z tych zmywarek to Beko DSFS 6831. Dostajemy tu 5 lat gwarancji, nowoczesne, i co bardzo ważne, ciche urządzenie. Przy niektórych zmywarkach głowa puchnie kiedy pracują, więc radzę pamiętać aby przed zakupem zwrócić uwagę na to czy zmywarka jest hałaśliwa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.